top of page

Kyllingwok i sursøt saus

Denne retten er en av mine favoritter! Den er så raskt og lettvinn, og smaker skikkelig godt. Det er også ganske enkel å gi som babymat. Her er det mange fine smaker! Etter oppskriften kommer det litt tips til deg for hvordan det kan serveres til barnet ditt som har begynt med fast føde.


ree

Til to voksne og to små mager brukte vi:


4 kyllingfileter skjæres i strimler og stekes i en panne med en god klatt smør.

Mens dette stekes skjæres løk i båter som tilsettes fortløpende i pannen.

Når kyllingen har fått stekeskorpe tilsettes:

1 purre skjært i ca 5 cm lange biter

2 stilker vårløk i strimler

1 spisspaprika i strimler

1 boks kokosmelk

ca 2 dl sursøt saus

Ris kokes i mellomtiden. La det putre noen minutt. Avhengig av hvor store kyllingbiter tar det ikke mange minuttene før kyllingen er gjennomstekt.


Så hvordan kan dette gis til baby?


Paprika er rik på C vitamin! Hold av en bit som enten kan kokes, dampes eller ovsbakes. Det letteste er vel også at man kan ta ut en bit paprika før sausen røres inn.

Purre er faktisk en ganske ålreit fingermat. Det er jo ikke så lett å spise den- men det er fint å gripe og gnage på for smakens skyld. Kylling i fingerlang størrelse er også flott fingermat som barnet kan gnage og gomle på.


Kokosmelk er rik på fett og ypperlig å gi til barnet fra første stund. Om man vil mos kan en mose en bit kylling og paprika med 1-2 ss kokosmelk. Håper det smaker!

Kommentarer


© 2022 Reinholdtsen Matglede org nr 928 262 200

  • Facebook
  • Pinterest
  • Instagram
bottom of page